Zapraszamy do naszej szkoły i na stronę naboru elektronicznego...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Policealna szkoła dla dorosłych

Solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe...

Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, nowa praca, nowe inspiracje...

89. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

89. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

W minioną niedzielę uczczono w Częstochowie 89. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod jego pomnikiem na placu Biegańskiego delegacje złożyły kwiaty i zapalono również znicze.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Częstochowy, funkcjonariusze Straży Miejskiej, parlamentarzyści, dzieci i młodzież – w tym z klas mundurowych, nauczyciele i dyrekcje częstochowskich szkół. W uroczystości wzięli również udział uczniowie naszej szkoły.
Trochę historii… Współtwórca niepodległej Polski zmarł 12 maja 1935 roku w Belwederze w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniach od 13 do 18 maja. Marszałek spoczął w krypcie św. Leonarda w katedrze wawelskiej. Podczas uroczystości pogrzebowych bił dzwon Zygmunt, a ustawione na wzgórzu wawelskim działa oddały 101 salw armatnich. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział około 250 tys. osób.

Współpracujemy

Skontaktuj się z nami

Dyrekcja Centrum

42-200 Częstochowa
ul. Przechodnia 11/15
tel. +48 34 324 24 81, +48 34 324 32 20
fax: +48 34 324 17 06
email: sekretariat@ckziu.eu
elektroniczna skrzynka podawcza: ePUAP CKZiU