Zapraszamy do naszej szkoły i na stronę naboru elektronicznego...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Policealna szkoła dla dorosłych

Solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe...

Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, nowa praca, nowe inspiracje...

Sliwka - blog

Festiwal Zawodów

 2 czerwca w Koszęcinie odbyła sie III edycja Festiwalu Zawodów, na którym nie mogło zabraknąć i nas.Naszą placówkę godnie reprezentowali uczniowie z klasy drugiej w zawdzie operator obrabiark skrawajcych- Kamil Kurczaba i Adam Kwapisz.Całe wydarzenie miało miejsce w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk" im.Stanisława Hadyny w Koszęcinie.Stoiska szkól z poszczególnymi zawodami były prezentowane w pięknych wnętrzach zespołu parkowo-pałacowego.Na naszym stoiski uczniowie mogli zapoznać sie z zawodami z branży mechanicznej, elektrycznej i budowlanej.

Boże Narodzenie

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

Aktywnie spędzony czas

Mikołajkowe wyjście na lodowisko

8 grudnia uczniowie klas o profilu  elektryk i operator obrabiarek skrawających wybrali  się na Mikołajkowe zajęcia sportowe na Miejskie Lodowisko w Częstochowie. Wszyscy wspaniale się bawili i Ci,którzy dobrze radzą sobie z jazdą na łyżwach i Ci, którzy łyżwy mieli na sobie pierwszy raz. To był bardzo miło i aktywnie spędzony dzień. 

Wyjście na Politechnikę

                 W ramach zajęć z kwalifikacji  Mec 09 Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń w ostatnim tygodniu mieliśmy możliwość odbyć zajęcia na zaprzyjaźnionej z nami Politechnice Częstochowskiej.Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresu technologii obróbki CNC. Zapoznaliśmy się z możliwościami  technologicznymi tokarek i wieloosiowych centrów tokarskich CNC oraz możliwościami technologicznymi frezarek i wieloosiowych centrów frezerskich CNC.Jak wiadomo wycieczki służą między innymi wzbogacaniu wiadomości i umiejętności i tak własnie było też tym

Święto Zmarłych

  

          Pamięć o ludziach, którzy odeszli, troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury. Jak co rok przedstawiciele  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego porządkowali groby znanych częstochowian  i ludzi, którym bliska sercu była nasza placówka. Na grobach byłych Nauczycieli CKZiU zapłonęły  symboliczne znicze.

Pierwsi absolwenci BS II Stopnia w CKZiU

 

    29 kwietnia br. po raz ostatni Absolwenci Branżowej Szkoły II Stopnia nr 1 w Częstochowie stanęli przed swoimi wychowawcami i nauczycielami, by w podniosłej atmosferze odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

Nasi uczniowie kształcili się w następujących kierunkach:

●Technik robót wykończeniowych w budownictwie

●Technik mechanik

●Technik elektryk

Strony

Współpracujemy

Skontaktuj się z nami

Dyrekcja Centrum

42-200 Częstochowa
ul. Przechodnia 11/15
tel. +48 34 324 24 81, +48 34 324 32 20
fax: +48 34 324 17 06
email: sekretariat@ckziu.eu
elektroniczna skrzynka podawcza: ePUAP CKZiU