Zapraszamy do naszej szkoły i na stronę naboru elektronicznego...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Policealna szkoła dla dorosłych

Solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe...

Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, nowa praca, nowe inspiracje...

Maszyny CNC - co to jest?

Maszyny CNC - co to jest?

Maszyny CNC - co to jest? Jak działają obrabiarki CNC? Sprawdź!

Zastanawiasz się czym są maszyny CNC? Nie wiesz do końca jak działają obrabiarki CNC? A może myślisz o zostaniu operatorem CNC- to bardzo dobry pomysł bo wszystkie niezbędne umiejętności i uprawnienia zdobędziesz w naszej szkole ! Poniżej  przedstawię najważniejsze informacje na temat tej technologii i w skrócie opowiem , w jaki sposób można zostać operatorem tego typu maszyn. 

Maszyny CNC - co to jest?

Skrót CNC pochodzi z języka angielskiego, a jego rozwinięcie to Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Maszyny skonstruowane w tej technologii to nowoczesne obrabiarki o różnym zastosowaniu. W naszej szkole mamy  tokarki CNC do metalu , czy też frezarki CNC. Tego typu urządzenia mogą zostać zaprogramowane w ten sposób, że będą wykonywać dokładnie tę samą pracę przez długi czas w nieporównywalnie większym tempie i z większą precyzją niż przy pracy manualnej. Właśnie dlatego maszyny CNC są wykorzystywane w przemyśle, gdzie niezwykle ważna jest produkcja identycznych części i elementów.

Jak działają maszyny CNC?

 Ich sercem jest zaawansowany komputer, który pozwala na dokładne rozplanowanie pracy i precyzyjne wykonanie jej kolejnych etapów. Wszystko to wykonuje operator CNC.

 

Współpracujemy

Skontaktuj się z nami

Dyrekcja Centrum

42-200 Częstochowa
ul. Przechodnia 11/15
tel. +48 34 324 24 81, +48 34 324 32 20
fax: +48 34 324 17 06
email: sekretariat@ckziu.eu
elektroniczna skrzynka podawcza: ePUAP CKZiU